CFM Studnia

PRACE WYKOŃCZENIOWE
W CENTRUM FORMACJI MŁODYCH "STUDNIA"
Listopad 2009 – Luty 2010

W listopadzie 2009 trwały prace wykończeniowe przy Centrum Formacji Młodych. Zarówno młodzież, jak i parafianie oraz księża wspólnie ciężko pracowali, abyśmy teraz mogli modlić się w tak wspaniałym miejscu.

Ferie zimowe natomiast spędziliśmy w oratorium ubogacając je witrażami zaprojektowanymi i wykonanymi przez księży i młodzież ze Wspólnoty.

 


POŚWIĘCENIE CENTRUM FORMACJI MŁODYCH
I BOISKA SPORTOWEGO

24 czerwca 2010

W czerwcu 2010 roku Centrum Formacji Młodych przyjęło nazwę "Studnia" co ma symbolizować Chrystusa, który gromadzi nas byśmy czerpali to co potrzebne do życia i odkrywania jego piękna. Na terenie Centrum Parafialnego przez ostatnie 3 lata trwały prace przy budowie boiska sportowego. Ważnym dniem dla całej parafii, a w sposób szczególny dla dzieci i młodzieży był dzień 24 czerwca 2010. Właśnie tego dnia, w Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela w naszej parafii zaplanowana została uroczystość poświęcenia Centrum Formacji Młodych i boiska sportowego. O godz. 18.00 odprawiona została Msza święta, której przewodniczył Ksiądz Jakub Dębiec, były wikariusz naszej parafii, obecnie Prefekt Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. W czasie homilii ks. Jakub wspomniał, że wspólnota, grupa jaką jest parafia, pozwala nam wszystkim wspierać siebie nawzajem, dzielić radościami i problemami. Zauważył też, że Centrum Formacji Młodych i boisko sportowe, które miały być poświęcone idealnie się uzupełniają. W Oratorium jest miejsce dla duszy, a na boisku dla ciała. Po Mszy ks. Krzysztof podziękował wszystkim za obecność, a szczególnie ks. Jakubowi i zespołowi muzycznemu "Allegria". Po Mszy z trzema nowymi flagami, Wspólnota Młodzieży udała się do Centrum Parafialnego.

Tam, po krótkim przywitaniu, głos zabrał Ksiądz Dziekan Andrzej Grzelak. Podkreślił, że Oratorium i boisko nawzajem się uzupełniają. Nie ukrywał swojego zdumienia dziełem młodzieży i całej parafii. Następnie odmówił modlitwę i poświęcił Centrum Formacji Młodych "Studnia" i boisko sportowego "Kozalik". Uroczystego przecięcia wstęgi i otwarcia boiska dokonał inicjator jego budowy, ks. Jakub Dębiec. Na "Kozaliku" odbył się pierwszy, oficjalny mecz. Naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny: Służby Liturgicznej i Zarządu PKS "Kozal Gniezno". Mecz wygrała drużyna "seniorów" pod wodzą wiceprezesa klubu, pana Roberta Mikołajczaka wynikiem 5:3. Sędzią meczu był pan Arkadiusz Koronka. Ksiądz Krzysztof nie ukrywał, iż szczególnie kibicuje swoim rówieśnikom. W czasie meczu, ksiądz rozdawał dyplomy wszystkim uczestnikom tegorocznej VI Parafiady – reprezentantom naszej parafii, która zajęła II miejsce w ogólnej klasyfikacji. Licznie obecni parafianie chętnie posilali się chlebem ze smalcem i ogórkiem, a także wspaniałym żurkiem. Każdy mógł także skosztować pysznego ciasta, napić się herbaty lub kawy. Pod koniec naszej parafialnej uroczystości ks. Krzysztof dziękował, wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania centrum i boiska, a także oprawy tej uroczystości. Przede wszystkim dziękował Księdzu Dziekanowi za obecność, Księdzu Jakubowi za inicjatywę zbudowania boiska, a także młodym ciałem i duchem za parce wykonane w Centrum Formacji Młodych. Podziękował Wspólnocie Rodzin za drewnianą studnię. Słowa podziękowań skierował także do pana Aleksego Siudzińskiego, który zapewnił nagłośnienie oraz wszystkich tworzących tzw. "Kozal-cook"(z ang. Kozalową kuchnię), w której znalazły się wcześniej wymienione smakołyki. Trudno było mu wymienić wszystkich, bo lista byłaby bardzo długa. Każdy parafianin w jakiś sposób przyczynił się do wykończenia Centrum Młodych i boiska: czy to przez ofiarę złożoną podczas mszy, czy przez wsparcie modlitewne, czy przez czynny udział w pracach budowlanych i remontowych. Na koniec złożyliśmy życzenia imieninowe solenizantom obecnym na uroczystości. O godzinie 21.00 wspólnie zaśpiewaliśmy Apel Jasnogórski, a po nim piosenkę "Świat byłby taki ubogi". Każdy udał się do domu pełen radości. Młodych cieszy fakt poświęcenia Centrum Formacji wraz z Oratorium, a zapalonych sportowców, których w naszej parafii nie brakuje, cieszy nowe boisko.

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.