Zespół Muzyczny Allegria

MŁODZIEŻOWY ZESPÓŁ MUZYCZNY ALLEGRIA

Jesteśmy zespołem parafialnym przy Wspólnocie Młodzieży Allegria parafii p.w. bł. Michała Kozala BM w Gnieźnie.
Poprzez śpiew i muzykę pragniemy wielbić Pana Boga i coraz bardziej zbliżać się do Niego. Ubogacamy Liturgię Mszy świętej oraz spotkania modlitewne naszej Wspólnoty, pomagając w ten sposób przeżywać spotkanie z Jezusem.
Możesz nas spotkać na każdej niedzielnej Eucharystii o godz. 9.30 oraz ważniejszych świętach w naszej Parafii.

Członkowie zespołu: Sylwia Bryska (wokal), Dominika Kaczorowska (wokal), Maria Mikołajczak (organy, gitara), Maja Wilczewska (gitara, wokal),  Ewelina Wilińska (wokal), Karolina Wojciechowska (gitara)

Opiekun: Ks. Piotr Gołębiewski CSMA

Zobacz galerię zdjęć


KONCERT CHARYTATYWNY "PODZIEL SIĘ MIŁOŚCIĄ"

W niedzielę 16 czerwca 2013 r. o godz. 19.30 w naszej parafialnej kaplicy odbył się koncert charytatywny "Podziel się miłością". Podczas koncertu poszczególne utwory zaprezentował zespół Allegria i Przyjaciele, który już dwa miesiące wcześniej intensywnie rozpoczął przygotowania do tego wydarzenia. Pomysł na zorganizowanie koncertu zrodził się w głowie jednej z wolontariuszek, która razem z koleżanką i kolegą wybiorą się podczas wakacji na wolontariat misyjny do Kazachstanu. Dlatego też celem koncertu było wsparcie wolontariatu misyjnego w tym kraju. Podczas koncertu swoim doświadczeniem na temat misji w Kazachstanie podzieliła się świecka misjonarka, pani Teresa Niewiadomska, opowiadając o swojej posłudze w tym państwie. Na koncert przybyli zaproszeni księża, klerycy z Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie, parafianie oraz mieszkańcy Gniezna i okolic.

Wszystkim za obecność oraz wsparcie wielkie Bóg zapłać!

Maria Mikołajczak

Zobacz zdjęcia cz.I cz. II cz. III


FESTIWAL PIOSENKI RELIGIJNEJ – PARAFIADA 2013

W czwartek 2 maja odbył się Festiwal Piosenki Religijnej w związku z IX Parafiadą Archdiecezji Gnieźnieńskiej w Inowrocławiu. W kategorii młodzieżowej reprezentantami naszej Parafii był zespół Allegria. Wykonał on piosenkę "Nasz Pan" autorstwa Michaela Smitha we własnej aranżacji. Jury nagrodziło trud i pracę, jaką wykonali członkowie zespołu i przyznali im pierwsze miejsce, podobnie jak w 2011 roku. Członkowie Allegrii, jak również parafialni kibice obecni na Festiwalu nie kryli radości z osiągniętego sukcesu. Poniżej można zapoznać się z wykonaniem zespołu, zdjęcia umieszczone są w galerii zespołu.

Zespół na Parafiadzie reprezentowali: Sylwia Bryska (wokal), Marek Fiałkowski (perkusja), Joanna Kocot (tamburyno, marakasy), Maria Mikołajczak (gitara akustyczna), Monika Nalewaja (fortepian), Maciej Szymański (gitara elektryczna), Maja Wilczewska, Ewelina Wilińska i Karolina Wojciechowska (wokal), Łukasz Zobel (zaklinacz deszczu).

Występ zespołu Allegria


"BOGU MIŁY KONCERT"
Koncert zespołów religijnych13 czerwca 2010

Dnia 13 czerwca 2010 roku o godzinie 19.00 w kościele pod wezwaniem bł. Bogumiła w Gnieźnie odbył się "BOGU MIŁY KONCERT". Koncert został zorganizowany z okazji odpustu w tamtejszej parafii, który przypadał na dzień 10 czerwca. Podczas koncertu muzyki religijnej swoje umiejętności zaprezentowały zaproszone zespoły muzyczne i chórki dziecięce, były to: , "Effatha" z parafii p.w. bł. Bogumiła, oraz "Jolentinum" z parafii p.w. bł. Jolenty, a także "Małe radości" i "Allegria" z naszej parafii. Każdy z wymienionych wyżej zespołów ukazał kilka przygotowanych wcześniej utworów i zaprezentował się z jak najlepszej strony. Na koncert przybyło wiele osób. Były to głównie rodziny z dziećmi, oraz młodzież. Publiczność brała czynny udział w imprezie. Dzięki wyświetlonym tekstom piosenek na slajdach, ludzie śpiewali razem z występującymi zespołami, co więcej klaskali w dłonie i gorliwie im kibicowali! Koncert zakończył się po godzinie 21, wspólnym zaśpiewaniem piosenki pt. "Kocham, więc nie muszę się bać", oraz Apelu Jasnogórskiego.

Marysia

FESTIWAL PIOSENKI RELIGIJNEJ – PARAFIADA 2010
2 – 3 maja 2010
Dzień 2 maja 2010 roku z pewnością przejdzie do historii naszej parafii. Mówiąc dosłowniej mamy tu na myśli sukcesy Chórku Dziecięcego "Małe Radości" oraz Młodzieżowego Zespołu Muzycznego "Allegria". Chórek oraz zespół muzyczny wystąpiły w Festiwalu Piosenki Religijnej VI Parafiady Archidjecezji Gnieźnieńskiej, który odbył się w Auli Szkoły Muzycznej w Inowrocławiu. W pierwszej części Festiwalu rywalizowały chórki i scholki dziecięce. "Małe Radości" zaprezentowały utwór p.t. "Wszystko Panie Ciebie chwali". Dziewczyny – Ola i Magda grały na gitarach, Marta na djembe, Dominika na tamburynie, a pozostali członkowie śpiewali. Urozmaiceniem występu była ciekawa choreografia i taniec. Dzieci konkurowały z ośmioma innymi zespołami, występując jako trzecia z kolei grupa. Na moment ogłoszenia wyników "Małe Radości" – a wraz z nimi my wszyscy – czekały z utęsknieniem. Ich radości i zadowolenia z osiągnięcia III miejsca w kategorii dziecięcej nie da się opisać! Ks. Piotr – opiekun chórku był ze swoich pociech niezwykle dumny! A wszyscy "kozalowi" kibice obecni na Festiwalu krzyczeli z radości.
Druga część Festiwalu to rywalizacja młodzieżowych zespołów muzycznych. "Allegria" już od początku marca pełną parą rozpoczęła przygotowania do tego ważnego wydarzenia. Członkowie zespołu jednogłośnie zadecydowali, że zaprezentują piosenkę pt. "Więcej miłości". Podczas cotygodniowych prób urozmaicali poszczególne elementy utworu. Każdy nowy pomysł był czymś wyjątkowym i ubogacał całą kompozycję.
Podczas konkursu, zmierzyliśmy się z czterema innymi zespołami w kategorii młodzieżowej, występując jako ostatni prezentujący się zespół.
Asia, Dominika, Dominika, Ewelina, Hania, Maja, Marysia, Monika, Natalia i Wojtek – to właśnie my reprezentowaliśmy naszą parafię przed niezwykle liczną publicznością, ukazując swoje umiejętności. Nic więc dziwnego, że jury doceniło nasz trud i zdolności przyznając II miejsce w Festiwalu Piosenki Religijnej! Jakże niezwykła była nasza radość z tak wysokiego rezultatu! Mówiąc o naszych osiągnięciach, trudno byłoby nie wspomnieć o naszym duchowym opiekunie, którym jest ks. Krzysztof. To on każdego dnia nas motywował do działania i wspierał w trudnych chwilach. Sukces, który razem osiągnęliśmy jest efektem naszej całorocznej pracy – nie należy pominąć tu nikogo. Każdy z osobna w zespole pełni inną i niezwykle ważną dla wszystkich rolę. To dzięki jedności i sile, którą daje nam Jezus, możemy wychwalać Go, grając i śpiewając dla Jego chwały!
Tak zakończył się dzień pełen niezapomnianych emocji i wrażeń. Do dzisiaj wspominamy te szczególne dla nas chwile, a także koncert laureatów, który odbył się dzień później, w poniedziałek 3 maja podczas wręczania nagród uczestnikom Parafiady. Wszyscy kibice i zawodnicy mieli wówczas okazję posłuchać laureatów, którzy zajęli I i II miejsca podczas festiwalu, a wśród nich także naszego zespołu "Allegria". A jakie plany na przyszłość? – Pytali kibice i "fani" zespołu "Allegria". Nie trzeba było długo na ten temat myśleć – w niedługim czasie organizujemy koncert, na który już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich parafian. W przyszłości…, kto wie może za kilka miesięcy nagramy własną płytę… Jedno jest pewne! Już odliczamy dni do następnej Parafiady…

"WSZYSTKO MOGĘ W TYM, KTÓRY MNIE UMACNIA!
TO JEZUS UMACNIA MNIE"

Wraz z zawiązaniem się w naszej parafii Młodzieżowej Wspólnoty Allegria, zaczął się tworzyć zespół muzyczny, który dzisiaj jest znany pod taką samą nazwą. Do naszej młodzieżowej wspólnoty przychodziły osoby, które posiadały różne talenty muzyczne, potrafiły grać i śpiewać, czerpiąc z tego dużo radości. Najważniejszym zadaniem było po prostu te talenty odkryć. Niektórzy sami wiedzieli o tym, że ładnie śpiewają, innych trzeba było do tego przekonać, jeszcze innych zmotywować. Na samym początku dwie dziewczyny: Karolina i Maja grały na spotkaniach modlitewnych jak również podczas Eucharystii. Ich muzyka zaczęła przyciągać wiernych – szczególnie młodych – była prosta, wyrazista i dynamiczna. Do dziewczyn dołączały kolejne osoby. Powoli zaczął kształtować się zespół i prężnie działać pod okiem księdza Krzysztofa, który jest naszym duchowym przewodnikiem. Nie tylko kieruje nas pod względem muzycznym, ale także umacnia naszą wiarę w Boga, który jest źródłem naszej radości. Zespół muzyczny dużo przeżył podczas swojego "krótkiego" jak dotąd istnienia. Przeżyliśmy chwile radosne, ale także i trudne. Wszystkie problemy rozwiązujemy razem, ponieważ mamy wspólne priorytety i cele. Jezus jest naszą siłą i źródłem naszej jedności.
Zespół Muzyczny "Allegria" ubogacił wiele ważnych uroczystości w naszej parafii i naszym mieście: Bierzmowania, I Komunie Święte, Rocznice I Komunii, Odpusty parafialne, Noc Świętych, i wiele innych uroczystości.
Bardzo ważnym momentem w życiu zespołu była okazja do upiększenia uroczystości zawarcia związku małżeńskiego w miejscowości Kruchowo. Podziękowaniom nie było końca. Wzruszenie i radość stały się również naszym udziałem. W końcu uwierzyliśmy we własne siły i możliwości, a ks. Krzysztof był z nas bardzo dumny. Zespół Muzyczny brał także udział w Festiwalu Piosenki Religijnej VI Parafiady Archidiecezji Gnieźnieźskiej w Inowrocławiu w 2010 roku. Rywalizując z innymi zespołami młodzieżowymi zdobył II miejsce. 13 czerwca 2010 roku Zespół wystąpił podczas koncertu w parafii p.w. bł. Bogumiła w Gnieźnie ("Bogu Miły Koncert"). Od dłuższego już czasu zespół muzyczny "Allegria" służy muzyką i śpiewem podczas niedzielnej Mszy świętej o godzinie 9.30. Spotykamy się raz w tygodniu na próbie – w Kościele, w Centrum Parafialnym, czy nawet w naszych domach. Uczestniczymy we wszystkich spotkaniach modlitewnych Wspólnoty Młodzieżowej. Śpiewamy, gramy, a nawet komponujemy własne utwory.
Mimo tego, że nie zawsze wszystko nam wychodzi pod względem muzycznym – nie poddajemy się. Co tydzień pracujemy nad tym by, grać i śpiewać coraz lepiej. Miło jest, słyszeć dużo pozytywnych opinii na temat gry naszego zespołu. Dodaje nam to energii i jest dodatkową motywacją. Pragniemy także z serca podziękować za ofiary złożone na rzecz naszego rozwoju. Z pieniędzy, które dostaliśmy od Państwa, byliśmy w stanie skompletować część potrzebnego sprzętu. Naszym marzeniem jest zorganizowanie koncertu w naszej parafii, podczas którego będziemy mogli zaprezentować się w całej okazałości. "Absolutnie nic nie uda się nam bez radości" – to nasze hasło przewodnie, które pragniemy przekazać innym ludziom!

Marysia i Asia

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.